MEAN WELL HLG-240H-36A 241W 36V 6.7A LED Power Supply Unit IP65
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
12
quantity
Product details
Category
++++ MEANWELL HLG-240 series ++++
  • LED power supply MeanWell HLG-240H-36A, protection class: IP65
  • Power: 241W, output voltage: 36V (33.5...38.5VDC), output current: 6.7A
  • Input voltage: 90...305VAC, Efficiency: 92.5%
  • Length: 244 mm, width: 68 mm, height: 38.8 mm